FORGOT YOUR DETAILS?

Previous Competition Winners

 

Stage Competition Close Up Competition Micro Magic Competition
1938 John Ramsay        
1939 Sydney Smith        
1946 Stanley Thomas        
1947 George Smallwood        
1948 Geoffrey Robinson        
1949 Billy McComb        
1950 Louis Martelle        
1951 Frank Boynett        
1952 Peter Warlock        
1953 Elizabeth Warlock        
1954 Derrick Speight        
1955 Devolyn & Irene        
1956 Geoff Gregson        
1957 Ron MacMillan        
1958 Marjorie Waddell   Fred Lowe    
1959 Ralph Hall & Mollie   Howard Peters    
1960 Larry Spencer   Arthur Setterington    
1961 Robert Sinclair   Bob Ostin    
1962 Robert Swadling   Ali Bongo    
1963 Gordon Watts & Shirley   Claude Manley    
1964 Ali Bongo   Ted Daniels    
1965 Phil Haigh   Jack Lowen    
1966 Morine   Norman Pearce    
1967 Drew Masters & Tess   Larry Spencer    
1968 Christian   Arthur Setterington    
1969 Tony Shelley & Elizabeth   Competition not held    
1970 Geoff Ray & Pat   Geoff Ray    
1971 Malcolm Nunn   Trevor Lewis    
1972 Otto Wessely   Kevin Fox    
1973 The Waldos   Bob Read    
1974 Hardy Werner   Christopher Payne    
1975 Brian Miller & Audrey   Competition not held    
1976 Sam & Joy Mallinson   Bob Gill    
1977 Martin Scott-Price   Wayne Dobson/Peter Duffie    
1978 Brian Sefton   Rex Cooper    
1979 Not awarded   Ken Hawes    
1980 Josephine   Harry Nicholls    
1981 Crisco   Mark Leveridge    
1982 Not awarded   Janet Clare    
1983 Marc & Jayne   Rex Cooper    
1984 Richard Kyall & Joanna   Eddy Smit    
1985 Shahid Malik   Kevin Reay    
1986 Al Glennan   John Hotowka    
1987 Mystina   Tony Brooks    
1988 Not awarded   Mike Austin    
1989 Alex Taylor   Stephen Ford    
1990 Richard Griffin   David Jones    
1991 Jimmy Carlo & Crystal   Patrick Maddison    
1992 Philippe   Steve Bedwell    
1993 Not awarded   Dusty    
1994 Tricky Business   Alistair Cook    
1995 Marie Claude Chantelle & Co   David Penn    
1996 Guy Barrett   Jayson George    
1997 Not awarded   Herman Koster    
1998 Alfonso Rios   Jon Allen    
1999 Mark Taylor   Trevor Stone    
2000 Leo Ward   Lee Davis    
2001 Mark Shortland   Sean Carpenter    
2002 The Great Nardini   Mark Shortland    
2003 Richard Pinner   Richard Pinner    
2004 Safire Illusionists   Mel Harvey    
2005 Roy Davenport   Tim Shoesmith    
2006 Paul Dabeck   Marc Oberon    
2007 High Jinx   Steve Dela    
2008 Jonathan Shotton   John Van de Put   Toon Van Der Vest
2009 Tai-Hsiang Chou   Steve Dela   Fay Presto
2010 Romany   Alex Hansford   Bharat Patel
2011 Ta Na Manga   Matthew Wright   Bharat Patel
2012 Not awarded   Vadim   Fay Presto
2013 Oliver Tabor   Steve Faulkner   Bharat Patel
2014 Ed Hilsum   Competition not held   Bernard Jones
2015 Competition not held   Rob James   Bernard Jones
2016 Competition not held   Competition not held   Bharat Patel
2017 Jack Dent   Competition not held   Bharat Patel

 

TOP